top of page
Przedszkolaki witają

Przedszkolaki witają Jesień

Maluchy doskonale wiedzą, że dawno minęło już lato. Nadeszła złota jesień. Spadają liście z drzew, w sadzie dojrzały owoce, a w ogrodzie zbieramy pyszne warzywa. Odwiedziliśmy pobliski sklep z warzywami i owocami. W naszym przedszkolu wspólnie zrobiliśmy ucztę owocową ,,Smaczne śliwki i jabłuszka wędrują z buzi do brzuszka.’’
Z pomocą rodziców zorganizowaliśmy kącik przyrody. ,,Nasza złocista jesień w wiklinowym koszu podarki niesie.”
Każdy przedszkolak wie, dlaczego powinniśmy jeść warzywa i owoce

Wizyta ks bp P.Sawczuka

Wizyta ks biskupa Piotra Sawczuka w naszej szkole

W dniu 25 września 2017 roku w czasie trwającej wizytacji kanonicznej parafii ks. biskup Piotr Sawczuk odwiedził o godz. 11:00 Zespół Szkół w Okrzei. Towarzyszyli mu proboszcz parafii ks. kanonik Stanisław Staręga, wikariusze ks. Paweł Pajdosz, dziekan dekanatu żelechowskiego ks. Eugeniusz Filipiuk i sekretarz Jarosław Ruciński. Na uroczystość zostali zaproszeni: pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Okrzejskiej Iwona Chudek z katechetką Urszulą Osial, zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Goździe pani Jadwiga Szponder z katechetką Ewą Pieńkosz, wójt gminy Krzywda pan Jerzy Kędra, pracownicy Zespołu Szkół w Okrzei, uczniowie oraz przedstawiciele rodziców. Pani dyrektor Zespołu Szkół w Okrzei Elżbieta Gogłoza w imieniu wszystkich zebranych powitała księdza biskupa. Następnie dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt. ''Podążając ku świętości''. Następnie przedstawiciele uczniów podziękowali księdzu biskupowi i wręczyli kwiaty. Na zakończenie głos zabrał Jego ekscelencja ks. biskup. Nawiązał do przedstawienia, mówiąc iż cieszy Go fakt, że młode pokolenie myśli o świętości. Przypomniał patrona szkoły Henryka Sienkiewicza.
Spotkanie zakończyła rozmowa z nauczycielami i poczęstunek, w czasie którego ksiądz biskup wpisał się do kroniki szkoły, a także otrzymał na pamiątkę kolekcjonerskie wydanie ''Quo Vadis''.

Pasowanie naprzedszkolaka i ucznia
Akadenia Dzień Niepodległoąci

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I UCZNIA

Dnia 24.X.2017r. w Szkole odbyło się : ,,Pasowanie na Przedszkolaka i Ucznia klasy 1''. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor witając wszystkich obecnych. Dzieci zaprezentowały program artystyczny pod kierunkiem wychowawców. Występując przed publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie przez Panią Dyrektor E. Gogłozę wielkim ołówkiem wypowiadając słowa do przedszkolaków ,,Pasuję Cię na Przedszkolaka", a do uczniów klasy 1 "Pasuję Cię na Ucznia" . Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy, plakietki i książeczki. Po części oficjalnej w salach czekały na nich słodkie niespodzianki, przygotowane przez rodziców. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

„Ojczyzna i wiara to jeden wielki ołtarz”
- akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę


„Ojczyzna i wiara to jeden wielki ołtarz” to słowa Henryka Sienkiewicza stanowiące motto przewodnie tegorocznej uroczystości. Tłem była zwisająca do ziemi biało – czerwona flaga, brzozowy krzyż oraz nastrojowy wiejski płot udekorowany kwiatami.
Uroczystość rozpoczęły dzieci z oddziału 0a prezentując montaż słowno – muzyczny oraz tańcząc poloneza. Uczniowie klasy 2bi3 przypomnieli długą drogę Polaków do niepodległości, często usłaną ofiarami, a także czas okupacji hitlerowskiej i terroru stalinowskiego. Mimo tak trudnej  historii  Polakom udało się odzyskać wolność, która po dziś dzień  jest wartością nadrzędną dla narodu, który wreszcie może czuć się prawdziwie wolny.
Uczniowie zaprezentowali wiersze, inscenizację oraz pieśni patriotyczne związane z tym świętem. W czasie  trwania uroczystości panował podniosły nastrój pełen skupienia i zadumy.
Podczas akademii wspólnie odśpiewano Hymn państwowy, a następnie śpiewali patriotyczne piosenki, których tekst wyświetlany był na ekranie.
Inscenizacja wzbogacona była również prezentacją multimedialną, zawierającą sceny batalistyczne, historyczne oraz postaci związane z działaniami na rzecz niepodległości Polski znane powszechnie jak Tadeusz Kościuszko, ale i nasze lokalne – Antoniego Trzaskowskiego i czternastu podkomendnych z powstania styczniowego, 10 nieznanych żołnierzy z wojny 1920 r., Franciszka Kleeberga, Michała Bartulę , ks. Antoniego Kresę proboszcza okrzejskiego zamordowanego w Auschwitz, Jana Liberę rozstrzelanego w Charkowie, mieszkańców parafii pomordowanych przez hitlerowców oraz żołnierzy nieznanych z okresu
II wojny światowej .
Uczniowie biorący udział w akademii:
- oddział przedszkolny 0a;
- Weronika Beczek, Łucja Bogacz, Paweł Ciołek, Czesław Gajek, Katarzyna Janiszek, Natalia Kamińska, Krystian Kania, Natalia Kołodziej, Dominik Kursa, Krystian Marcinek, Dawid Marczak, Kinga Matera, Natalia Matusik, Julia Osial, Anna Ozygała, Edyta Sopyła, Mikołaj Szewczyk, Łukasz Wojtaś - z klasy 2b gimnazjum;
- Kinga Michalak i Mateusz Matusik  z klasy 3 gimnazjum.
Galerię zdjęć  możecie zobaczyć TUTAJ.
Inscenizacja to efekt realizacji projektu edukacyjnego uczniów klasy 2b.
Ci sami  uczniowie  zaprezentowali również inscenizację podczas Gminnych uroczystości w Domu Ludowym w Okrzei. ZOBACZ RELACJĘ

EUROWEEK

EUROWEEK- SZKOŁA LIDERÓW- LĄDEK ZDRÓJ 22.11.2017 – 26.11.2017

W listopadzie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obozie językowym EuroWeek- Szkoła Liderów. W tym roku obóz odbywał się w malowniczym miasteczku położonym w Beskidach Wschodnich w Lądku Zdrój.
Tym razem zajęcia prowadzili wolontariusze z Filipin, Ukrainy, Indonezji oraz Gruzji. Dzięki codziennym kontaktom z wolontariuszami uczniowie mogli przełamać barierę językową i rozwijać umiejętności komunikacyjne. Zajęcia w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń wymagały od uczestników sporego zaangażowania, współpracy i wysiłku intelektualnego. Nasi uczniowie wspaniale radzili sobie z licznymi zadaniami takimi jak: mission impossible, talent show, horror movie. Językiem porozumiewania się był język angielski.
Dodatkowymi atrakcjami były: wyjazd do kina w Kłodzku na film pt.” Listy do M 3” oraz wizyta w unikatowym na skalę światową kompleksie Afrykarium we Wrocławiu, w którym zobaczyliśmy różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Tym razem do wspólnego wyjazdu zaprosiliśmy zaprzyjaźnione szkoły z Rogoźnicy, Huty Dąbrowy oraz Krzywdy.
Miła atmosfera, domowe jedzenie, znakomite warunki zakwaterowania w pensjonacie „Melafir”, a przede wszystkim ogrom wrażeń sprawiają, że co roku chcemy powracać w to magiczne miejsce.
Wyjazd na obóz zorganizowały panie: Marzena Wojtasiewicz i Izabela Kurek nauczycielki języka angielskiego w Zespole Szkół w Okrzei.

Mistrzostwa powiatu w szachach

MISTRZOSTWA SZKÓŁ POWIATU ŁUKOWSKIEGO W SZACHACH

10 listopada 2017 roku w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II w Łukowie rozegrano Mistrzostwa Szkół Powiatu Łukowskiego w Szachach. Zawody odbyły się ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej, nad którym patronat honorowy objął marszałek województwa lubelskiego, starosta łukowski, burmistrz oraz gmina Łuków. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk.

W turnieju wzięło udział 70 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łukowskiego.

Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA:

1. Kacper Matusik klasa III

2. Brajan Mitura klasa III

3. Aleksandra Beczek klasa IV

4. Julia Mazur klasa IV

5. Przemysław Sykut klasa IV

6. Bany Tomasz klasa Vb

7. Jan Gajek klasa Vb

8. Adam Matusik klasa Vb

 

GIMNAZJUM:

1. Paweł Matera klasa IIa

2. Arkadiusz Bany klasa III

3. Adam Michalak klasa III

4. Emil Osial klasa III

 

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund (po 12 minut dla zawodnika). Wyłoniono mistrzów w każdym typie szkół w rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej.

 

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt szkoły podstawowe:

Julia Mazur I miejsce

Aleksandra Beczek III miejsce

 

Klasyfikacja indywidualna chłopców szkoły podstawowe klasy I-III:

Kacper Matusik II miejsce

Brajan Mitura III miejsce

 

Klasyfikacja indywidualna chłopców gimnazja:

Arkadiusz Bany III miejsce

Wyniki drużynowe:

 

szkoły podstawowe klasy I-III

II miejsce Szkoła Podstawowa w Okrzei

 

szkoły gimnazjalne

I miejsce Gimnazjum w Okrzei

opiekun: Teresa Kożuch

I Turniej szachowy

I TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W ZESPOLE SZKÓŁ W OKRZEI

24 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół w Okrzei odbył się I TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY zorganizowany przy współpracy Stowarzyszenia Szachistów „Szachpol” w Łukowie. Na turnieju obecni byli:

Dyrektor Zespołu Szkół w Okrzei pani Elżbieta Gogłoza,

Prezes Lubelskiego Związku Szachowego pan Piotr Piwowarczyk,

Członek Zarządu Stowarzyszenia Szachistów „Szachpol” w Łukowie pan Piotr Kożuch, którzy stanowili obsadę sędziowską. W rozgrywkach wzięło udział 68 zawodników. 32 zdobyło swoje pierwsze kategorie szachowe. Kategorię IV zdobyli: Dominik Kursa i Paweł Matera.

Turniej został zorganizowany między innymi w związku z przystąpieniem ULKS „Struś” Okrzeja do Lubelskiego Związku Szachowego. Był dużym przeżyciem dla każdego uczestnika, a zwłaszcza dla najmłodszych: Kamila Ochnika i Franciszka Gogłozy i na długo zostanie w ich pamięci.

Wyniki turnieju znajdują się na stronie: www.chessarbiter.com/turnieje 2018

 

Zawody rozegrano na dystansie 5 rund. Wyłoniono mistrzów w następujących kategoriach:

 

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt klas O-III

I miejsce Nel Mroczek klasa I

 

Klasyfikacja indywidualna chłopców klas O-III

I miejsce Kacper Matusik klasa III

II miejsce Kamil Ochnik klasa O

III miejsce Franciszek Gogłoza klasa O

 

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt klas IV-VII

I miejsce Aleksandra Beczek klasa IV

II miejsce Wiktoria Jaroniec klasa VI

III miejsce Natalia Szewczyk klasa IV

Klasyfikacja indywidualna chłopców klas IV-VII

I miejsce Adam Matusik klasa V b

II miejsce Bartosz Gajek klasa V a

III miejsce Tomasz Bany klasa V b

 

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt klas II-III gimnazjum

I miejsce Weronika Beczek klasa II b

II miejsce Alicja Rybkowska klasa II a

 

Klasyfikacja indywidualna chłopców klas II-III gimnazjum

I miejsce Dominik Kursa klasa II b

II miejsce Paweł Matera klasa II a

III miejsce Arkadiusz Bany klasa III

Teresa Kożuch

Wizyta w Arkabos

Dnia 17 kwietnia 2018r. Odbyła się wycieczka autokarowa do Centrum Rozrywki Arkabos w Łukowie. W wycieczce wzięło udział 50 dzieci z Przedszkola i Oddziału Przedszkolnego z Zespołu Szkół w Okrzei pod opieką nauczycieli: P. Anety Gałązki, P. Grażyny Strzyżewskiej i P. Beaty Mitury oraz opiekunek dziecięcych: Eweliny Zbuckiej i Eweliny Gorzkowskiej.

O godz. 8.00 zaraz po zbiórce wraz z opiekunami wyjechaliśmy sprzed Zespołu Szkół w Okrzei do Łukowa. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni a także integracja dzieci z grup przedszkolnych. Po około godzinie drogi dotarliśmy na miejsce. Jeszcze w przeddzień wycieczki Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

O godz. 9.00 dotarliśmy do Łukowa gdzie z parkingu udaliśmy się do upragnionej sali zabaw. Na miejscu dzieci bawiły się doskonale. Każdy umiał odnaleźć się w nowym miejscu, dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie. Po dwugodzinnej zabawie maluchy miały wyznaczony czas na posiłek, po którym powróciliśmy autokarem do szkoły około godz. 12.30.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

17 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. Społeczność szkolna miała okazję obejrzeć inscenizację w wykonaniu uczniów klasy VA na temat ochrony przyrody, segregacji odpadów i potrzebie czystości środowiska. Szóstoklasiści przedstawili prezentację multimedialną na temat relacji człowiek – środowisko. Miłym akcentem obchodów była piosenka ekologiczna pt.'' Ziemia, Ziemia to wyspa zielona '. Na tę uroczystość przybyła pani Ewelina Głaz z Nadleśnictwa Łuków. Uczniowie zadawali naszemu gościowi pytania dotyczące między innymi chronionych gatunków flory i fauny terenów leśnych, zwierzyny łownej, stanu czystości naszych lasów, trudnej i ciekawej pracy leśnika, Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o przyrodzie. Uroczystość przygotowały panie: Jadwiga Pawlak i Beata Maciak.

WYCIECZKA DO PIENIŃSKIEGO PN

Wdniach 16-19 maja 2018 r. 39 uczniów z klas: IV, V, VI iVII uczestniczyło  w wycieczce do Pienińskiego Parku Narodowego. Pierwszym celem wyprawy był pobyt w parku linowym w Krościenku nad Dunajcem. Był to świetny sprawdzian naszej odwagi i wytrzymałości. Wędrowaliśmy górskimi szlakami, m.in. wąwozem Homole. Weszliśmy na najwyższy szczyt -Trzy Korony (982 m n.p.m.).

Zwiedziliśmy Szczawnicę - wspaniałe miasto uzdrowiskowe z pijalnią wód mineralnych. Odbyliśmy rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Poznaliśmy historię i legendy XIV- wiecznego zamku w Niedzicy, jednego z najpiękniejszych w Polsce. Wielkie wrażenie zrobił na nas drewniany kościół  z końca XV wieku w Dębnie Podhalańskim, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Zagnańsku przy dębie Bartek - jednym z najstarszych drzew w Polsce. To była wspaniała wycieczka. Opiekunkami na niej były panie: Grażyna Lisiecka, Hanna Całka, Agata Maciak, Marzena Wojtasiewicz i Beata Mitura.

Wycieczka w Pieniny

........

.......

bottom of page